Flet poprzeczny

Amelia Lewandowska – Wojtuch

Flecistka, kameralistka, muzyk orkiestrowy, pedagog. Urodzona w 1995 r., od 7 roku życia nagradzana na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach fletowych. Swoje umiejętności doskonaliła podczas lekcji mistrzowskich ze światowej sławy wirtuozami: Peterem-Lukasem Grafem, Andreą Lieberknecht, Anną Garzuly, Dejanem Gavricem, Robertem Dick, Łukaszem Długoszem, Urszulą Janik.

Stypendystka Rektora Akademii Muzycznej w Krakowie (Stypendium dla najlepszych studentów).

Współtworzy różnorodne formacje kameralne: Krakowski Kwintet Harfowy, wielokrotnie nagradzany kwintet dęty Aperto Quintet, oraz duet z mężem – gitarzystą Wojciechem Wojtuchem.

Współpracuje z wieloma orkiestrami, m.in. Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej, Orkiestrą Opery Krakowskiej, Królewską Orkiestrą Symfoniczną przy Zamku w Wilanowie, Małopolską Orkiestrą Kameralną.

Fascynuje ją gra na odmianach fletu – flecie piccolo i flecie altowym. Propaguje sztukę gry na tych instrumentach wplatając mało znaną literaturę na te instrumenty w programy koncertów.

Studia licencjackie ukończyła z wyróżnieniem w Akademii Muzycznej  w Krakowie w klasie prof. dr hab. Zbigniewa Kamionki, oraz prof. Wally Hase (Universität für Musik und darstellende Kunst Wien). Obecnie kontynuuje naukę w Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie prof. dr hab. Zbigniewa Kamionki i mgr Magdaleny Mariańskiej-Dec.

 

Studentka Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie prof. dr hab. Zbigniewa Kamionki i mgr Magdaleny Margańskiej – Dec. Swoje umiejętności doskonali również na lekcjach mistrzowskich z prof. wizytującą Wally Hase (Wiedeń). Była uczestniczką kursów i warsztatów ze światowej sławy wirtuozami: Peterem-Lukasem Grafem, Walterem Auerem, Patrickiem Gallois, Andreą Lieberknecht, Anną Garzuly, Dejanem Gavric, Robertem Dick, Michaelem Martinem Koflerem, Łukaszem Długoszem, Urszulą Janik.

Stypendystka Rektora Akademii Muzycznej w Krakowie (Stypendium dla Najlepszych Studentów) i Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. Jest laureatką wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych, między innymi Ogólnopolskiego Festiwalu Fletowego w Sochaczewie, Konkursu Muzyki Współczesnej w Płocku, Międzynarodowego Konkursu Instrumentów Dętych w Warszawie.

Oprócz gry solowej realizuje się w kameralistyce, grając w Krakowskim Kwintecie Harfowym, oraz tworząc duet z mężem – gitarzystą Wojciechem Wojtuchem. Fascynuje ją gra na wszystkich odmianach fletu. Współpracuje z wieloma polskimi orkiestrami, m. in. Operą Krakowską, Królewską Orkiestrą Symfoniczną przy Pałacu w Wilanowie, Małopolską Orkiestrą Kameralną, Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej.

W nauczaniu uwielbia możliwość poznawania i kształtowania młodych osobowości wrażliwych na sztukę, a jej wewnętrzne dziecko znajduje wśród uczniów przyjaciół.

Weronika Zawadzka-Atanasov

Swoją przygodę z muzyką rozpoczęła w wieku 7 lat. Jest absolwentką PSM II st im. F.Chopina w Warszawie oraz Łódzkiej Akademii Muzycznej, wydziału Instrumentalnego. Na flecie gra od 12 roku życia, kształcąc się pod okiem znamienitych profesorów w kraju i za granicą. W 2007 roku była stypendystką programu Socrates-Erasmus (Holandia – ArtEZ Conservatorium). Jest uczestniczką licznych kursów mistrzowskich i konkursów. Jako instrumentalistka prowadzi czynną działalność koncertową współpracując z orkiestrami i zespołami kameralnymi. Występowała w duecie ze światowej sławy skrzypkiem – Vadimem Brodskim. Od 2008 roku zaraża pasją i miłością do muzyki prowadząc intensywną działalność pedagogiczną. Kształci młodych ludzi pomagając w zdobywaniu tajników gry na flecie, skutecznie pomagając w przygotowaniu się do konkursów i egzaminów na Akademie Muzyczne, a przede wszystkim dzieląc się radością muzykowania. Posiada kwalifikacje nauczycielskie Suzuki I st. dla nauczycieli fletu poprzecznego. (aktualnie w trakcie kursu II st.)
Prywatnie mama Iliana i Any.

klucz