Przedmioty ogólnomuzyczne

Anna Makosz

Pierwszy stopień szkoły muzycznej (na fortepianie) ukończyła z wyróżnieniem w PSM im. Wojciecha Kilara w Wodzisławiu Śląskim, następnie kształciła się w POSM II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Katowicach już na kierunku rytmika. W latach 2015-2018 brała udział w licznych kursach oraz warsztatach Dalcroze’owskich organizowanych przez Katowickie placówki artystyczne (Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego oraz Państwową Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną II stopnia im. Karola Szymanowskiego).

W 2021 roku z wyróżnieniem ukończyła pierwszy stopień studiów (licencjat) na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie – specjalność: rytmika. Obecnie kontynuuje naukę realizując studia magisterskie w tej samej placówce. Od 2018 roku pracuje w Warszawskich placówkach przedszkolnych oraz w prywatnej szkole muzyki rozrywkowej rozwijając swoje pasje oraz doskonaląc zdolności nauczycielskie.

W nauczaniu rytmiki oraz kształcenia słuchu na piedestale stawia poznanie zmysłowe i indywidualne doświadczenie ucznia, dopiero później poznanie werbalne oraz uogólnienie. Nauka poprzez to co uświadomione i bliskie odbiorcy będzie postępowała szybciej i przyswajana w przyjemny sposób.

Małgorzata Grabska

Absolwentka Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie Wydziału Edukacji Muzycznej w zakresie dyrygentury chóralnej oraz Podyplomowych Studiów Pedagogiki Kształcenia Słuchu i Audycji Muzycznych na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Ukończyła również dwuletnie Studium Carla Orffa oraz Studium Pedagogiczne przy tej uczelni. Zrealizowała kursy gordonowskie I i II stopnia. Jest certyfikowanym instruktorem zajęć umuzykalniających dla dzieci w audiacji wstępnej wg teorii uczenia się muzyki prof. E. Gordona. W 2017 założyła i prowadzi BamBamki – zajęcia gordonowskie dla niemowląt w Grodzisku Mazowieckim. Należy do Polskiego Towarzystwa Edwina Eliasa Gordona oraz Polskiego Towarzystwa Orffa, gdzie na licznych kursach i seminariach wzbogaca swoją wiedzę i dzieli się doświadczeniem. Jest założycielką i dyrygentką Chóru Adoramus, który od 2013 r. działa przy Parafii MBNP w Grodzisku Mazowieckim, a od 2019 r. dyrygentką chóru Amabile oraz nauczycielką przedmiotów teoretycznych w Państwowej Szkole Muzycznej im. T. Bairda w Grodzisku Mazowieckim. Posiada również doświadczenie pedagogiczne, które zdobyła w wielu placówkach edukacyjnych.

„Moją pasją jest dzielenie się z ludźmi miłością do muzyki, a także pomaganie rodzicom w rozwijaniu uzdolnień muzycznych ich dzieci. W uczeniu teorii muzyki zawsze stawiam na… praktykę ☺”